Freestyle Football - wszystkie triki piłkarskie w jednym miejscu!

Themy, Motywy na PSP

Blog > Komentarze do wpisu

Jak wykonać ATW

W dzisiejszym wpisie pokaże wam jak wykonać jeden z najpopularniejszych trików w freestyle football - ATW (Around the World). Na pewno każdy z was nie raz widział już ten trik, można powiedzieć, że ATW jest podstawą w freestyle football, dokładny opis wraz z podpowiedziami dotyczącymi jego wykonania znajdziecie w rozwinięciu.

ATW jest podstawowym trikiem polegającym na przełożeniu nogi dookoła piłki w powietrzu. Najtrudniejszym momentem jest samo przełożenie nogi nad piłką, dlatego warto poświęcić chwilkę na trening na "sucho" polegający na okrążaniu dowlonego przedmiotu nogą. Na początku lepiej ćwiczyć jedną nogą podbijając piłkę krawędzią stopy →

Gdy już to opanujemy należy podkręcić piłkę w taki sposób, żeby jednocześnie ją podnieść, a następnie szybki ruchem okrążyć piłkę i wrócić do pozycji początkowej.

Wyróżnia się dwa rodzaje ATW: Outside i Inside. Różnica pomiędzy nimi polega na kierunku okrążania piłki. Jak sama nazwa wskazuje w Outside okrążamy piłkę na zewnątrz, tym samym powinniśmy podbijać piłkę zewnętrzną krawędzią buta (zaznaczoną na rys.). W inside sprawa ma się odwrotnie - piłkę okrążamy "do środka", podbijając wewnętrzna stroną buta.

ATW jest jednym z tych trików, które można wykorzystać w wielu sytuacjach i na wiele sposobów. Dzięki wykonywaniu na przemian ATW outside i inside lub poprostu ciągłemu powtarzaniu jednego ATW uzyskujemy bardzo ciekawy efekt. Jeśli nauka around the world jest twoim pierwszym krokiem w freestyle football, nie powinieneś szybko się zniechęcać, jak wiadomo od wieków - trening czyni mistrza!

Filmik instruktażowy:

poniedziałek, 11 stycznia 2010, cyren

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: Stas, 80.90.120.*
2010/04/21 15:13:17
Very good tutorial, see it long time ago!